środa, 26 sierpnia 2015

JAK

Jak zwyczajny- gatunek dużego ssaka z rodziny wołowatych (Bovidae), rzędu parzystokopytnych. Zamieszkuje Tybet, Indie i Chiny, gdzie żyje zarówno w stanie dzikim, jak i udomowionym.
Tym razem nie chodziło mi o Jaka.


Nowy rok szkolny to nowe możliwości! To nowa czysta kartka i tylko od nas zależy jak ją wypełnimy.
Wiele osób stresuje się przed rozpoczęciem nauki, doskonale to rozumiem, chyba każdy przez to przechodził.Osobiście od kilku lat kocham wrzesień i powrót do szkoły. Ubóstwiam wszystkie artykuły papiernicze jakie mogę w tym czasie spotkać w każdym supermarkecie. Cieszę się na myśl o pójściu do szkoły tak jakby to były moje urodziny. Serio. Nie mogę się doczekać kiedy będę mogła spotkać starych znajomych, czy poznać kilka nowych osób.

Mam dla Was kilka lifehacków jak przygotować się na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Ubierz się wygodnie. Tak, wygodnie. Wiadomo, że na rozpoczęciu roku szkolnego obowiązuje strój oficjalny, czyli biała bluzka i czarna spódnica, a u chłopców biała koszula i czarne spodnie czy garnitur. Jednak bardzo ważne jest, żebyś czuła się w swoim oficjalnym stroju wygodnie. Jeśli planujesz kupić nowe buty z myślą o rozpoczęciu roku to najlepiej kup je kilka tygodni wcześniej i dobrze je rozchodź. Nic tak nie psuje dnia i samopoczucia jak buty ocierające nasze stopy. Również koszulę czy spódnicę warto kupić wcześniej i sprawdzić jak się ona nosi, żeby nie mieć jakiejś wpadki pierwszego dnia szkoły np. koszula rozpinająca się na biuście. Najlepiej całe ubranie wyprasować i przygotować dzień wcześniej, zaoszczędzimy sobie nerwów i czasu. To naprawdę istotne, aby w stroju oficjalnym wyglądać świetnie i czuć się swobodnie.

Zjedz śniadanie. Wydaje się być banalne, lecz znam kilka osób, które z nerwów i pustego żołądka zemdlały na rozpoczęciu roku. Nawet jeśli się stresujesz i zazwyczaj nie jesz śniadań to postaraj się tego ważnego dnia zjeść lekki serek, czy sałatkę albo chociaż wypić sok, czy pożywne smoothie.

Weź ze sobą notatnik i długopis. Zazwyczaj pierwszego dnia dostajecie mnóstwo informacji takich jak nowy plan lekcji, nazwiska nowych nauczycieli, tytuły podręczników, które warto dokupić czy wszelkie opłaty związane ze szkołą. Warto to wszystko zanotować, dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie zapomnimy o czymś ważnym.
Uśmiechnij się! To takie proste. Nawet jeśli się stresujesz to po prostu się uśmiechnij. Gdy się uśmiechasz na twojej twarzy pracuje 17 mięśni, to o wiele mniej niż w przypadku gdy starasz się zachować grobową minę- 43 mięśnie. Z tego wynika, że nasze buzie są stworzone do uśmiechu! Większość ludzi lepiej odbiera osoby uśmiechnięte i pozytywne. Uśmiech znacznie ułatwi nam zawarcie nowych znajomości.

Po zastosowaniu się do wszystkich wyżej wymienionych wskazówek pozostaje nam z dumnie podniesioną głową wejść w nowy rok szkolny, zawrzeć nowe znajomości i cieszyć się na myśl 10 miesięcy obfitych w naukę!

2 komentarze:

  1. Cieszę się, że szkołę mam już za sobą, studia są o wiele przyjemniejsze chociaż bardziej wymagające ;)

    OdpowiedzUsuń

Cześć! Miło, że jesteś!