piątek, 5 sierpnia 2016

JĘZYK


Jak uczyć się języka na wakacjach? To proste jeśli jedziesz na wakacje do innego kraju, otaczasz się tym językiem i go chłoniesz niczym gąbka. A co jeśli zostajesz w domu i chciałbyś doszlifować język obcy albo nauczyć się nowego?
Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o stronie do nauki języków, która pochłonęła mnie w stu procentach i nie wyobrażam sobie bez niej nauki języków.

DUOLINGO

Jest chyba jednym z najbardziej popularnych platform do nauki języków. Funkcjonuje nie tylko na urządzeniach stacjonarnych, ale także na urządzeniach z systemem Android, iOS i Windows Phone. Rejestracja jak i użytkowanie serwisu jest całkowicie darmowe. Nie ma tu kont premium, ani innych tym podobnych mikropłatności.

Na chwilę obecną mówiąc w języku polskim mamy możliwość nauki tylko języka angielskiego. Dla mnie osobiście nie jest to żadna przeszkoda, wystarczy zmienić w ustawieniach język jakim się porozumiewam na angielski i do wyboru mam całkiem sporo nowych języków, które nie są jeszcze dostępne z językiem polskim. Uważam, że taka kolei rzeczy jest całkiem na plus, ucząc się nowego języka szlifuję swój angielski, takie dwa w jednym.

Interfejs aplikacji i serwisu jest bardzo przejrzysty i intuicyjny, zresztą na początku mamy też samouczek, który pomaga poznać wszystkie funkcje.

Duolingo oferuje nam głównie ćwiczenia w stylu tłumaczeń zdań, uzupełnianie, analiza zdań i słów ze słuchu i kilka innych przyjemnych form nauki.

Uważam, że nauka z Duolingo jest bardzo przyjemna, można się wciągnąć i zdobywać kolejne poziomy zaawansowania. Co prawda aplikację polecałabym dla mało zaawansowanych w nauce języka. Ci bardziej zaawansowani mogą co prawda zrobić test poziomujący, ale niektóre ćwiczenia mogą po prostu nudzić osoby obyte z danym językiem.

Duolingo to aplikacja, która towarzyszy mi już od jakiegoś czasu, a teraz na wakacjach zamierzam jeszcze bardziej przyłożyć się do nauki.

A wy jakie macie sposoby na naukę języków obcych?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Miło, że jesteś!