poniedziałek, 8 sierpnia 2016

WAKACJE


Mamy już sierpień i pewnie dla większości oznacza to koniec wakacji. Kończą się wyjazdy do ciepłych krajów i czeka nas powrót do rzeczywistości. Dzisiaj chcę Wam udowodnić, że wakacje w mieście nie muszą być nudne i nieciekawe. Zobaczcie sami!
Ja spędzając wakacje w mieście zawsze robiłam sobie cały plan imprez jakie zamierzają się odbyć w moim mieście i w taki sposób przez te dwa miesiące przeżywałam mnóstwo atrakcji, o których w ciągu roku szkolnego mogłam tylko pomarzyć.

KINO
Niby banalne, do kina można pójść zawsze, nie tylko w wakacje. Macie rację, ale w większości miast w czasie wakacji działalność rozpoczyna kino plenerowe! Nadal nie jesteście zachęceni? W takim razie muszę Wam powiedzieć, że nie ma nic lepszego od oglądania filmu pod gołym niebem! Przy okazji można poznać świetnych ludzi, kinomaniaków.

KONCERTY
Wakacje to zdecydowanie sezon koncertowy i festiwalowy, już nie mówię o Openerach i innych wielkich festiwalach. Nawet małe niepozorne koncerty w mieście potrafią zaskoczyć. Gdyby ktoś mi powiedział, że będę zachwycała się Bachem w starym Kościele to nigdy w życiu bym nie uwierzyła. A jednak!

LODY
Dwa lata temu zrobiłyśmy z przyjaciółką lodowe wyzwanie. Temperatura w tamte wakacje bardzo sprzyjała jedzeniu lodów, więc wydrukowałyśmy mapę miasta, zaznaczyłyśmy na niej lodziarnie, które znamy i te które chciałyśmy poznać i tak w dwa miesiące zjadłyśmy całe mnóstwo lodów z około 40 punktów na mapie. Poznałyśmy kilka naprawdę świetnych lodziarni, spróbowałyśmy lodów o dziwnych smakach np. pietruszkowo-gruszkowe i mimo wszystko spaliłyśmy trochę kalorii.  W całej zabawie jest jeden haczyk! Przecież nie może być za łatwo. Do każdej lodziarni trzeba iść na piechotę, ewentualnie jechać rowerem, inne sposoby komunikacji nie wchodzą w grę.
Druga kwestia to pieniądze na lody, my w wakacje pracowałyśmy, więc problemu nie było.

MUZEUM
Warto sprawdzić wakacyjną ofertę muzeów w waszym mieście, a może akurat przechodzi Wam koło nosa ekspozycja, którą zawsze chcieliście zobaczyć? Tym bardziej, że większość muzeów w wakacje ma obniżone ceny biletów, albo wejścia są całkowicie darmowe. Warto korzystać! Kiedy ostatni raz byłeś w muzeum?

PIKNIK
Wiele miast organizuje plenerowe targi śniadaniowe, a nawet jeśli nie ma u Was takich atrakcji to zawsze możecie zorganizować swój własny piknik ze znajomymi! To naprawdę świetna sprawa, kilka tygodni temu urządziliśmy ze znajomymi swój własny piknik śniadaniowy, który przerodził się w wieczorne ognisko i w plenerze spędziliśmy cały dzień.

ZOO
Osobiście nie lubię chodzić do zoo, ogólnie nie lubię zoo, ale przyznaję, że od czasu do czasu chodzę z najmłodszymi członkami mojej rodziny podziwiać wilki, rysie, czy inne zwierzaki. Ale jeśli nie zoo, to mam dla Was świetną inicjatywę! Możecie wybrać się do schroniska dla zwierząt i wybrać się z psem na spacer, co prawda pod okiem wolontariusza czy opiekuna psa, ale zawsze to jakaś atrakcja i dla Was i socjalizacja dla tych psiaków.

SPACERY
Szczególnie w miejsca, w których rzadko bywacie, a może i nigdy nie byliście. Ogólnie w wakacje fajnie jest zamienić cztery koła na własne nogi, ewentualnie rower. Nie tylko się dotlenimy, ale poprawimy wydolność naszego organizmu i krążenia, a najważniejsze- chodzenie jest bezpłatne.

Więc jakie macie plany na końcówkę wakacji?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Miło, że jesteś!